Veckoauktion den 22 mars 2004

  • Sortera efter

  • 5373 Bord
    Fritz Hansen, -60tal,H.71
    Såld: 950 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5014 Bord
    med kakelskiva, 1950-tal, Sign Edmund, L.140 H.50
    Såld: 750 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5665 Bord
    med låda och klaffar, H77
    Såld: 2.300 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5569 Matta
    orientalisk, Heriz, (Växtfärger) 291x210
    UTGICK

    22 mars kl 16:00
  • 5612 Matta
    orientalisk, Indo.Bidjar, 304x200
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5649 Matta
    orientalisk, karadja, 88x130
    Såld: 400 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 4388 Matta
    orientalisk, Sarough, 85x436
    Såld: 2.400 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 3224 Matta
    orientalisk, Sarough,139x241
    UTGICK

    22 mars kl 16:00
  • 3648 Matta
    orientalisk, Shiraz,Antik,228x297 (slitage)
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5056 Porslin
    19 del.Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5397 Porslin
    2 del, Meissen, Kunglig Dansk
    Såld: 300 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5364 Porslin
    div blåvitt, Kina Rörstrand Bavaria
    Såld: 350 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5057 Vas
    Rörstrand, blomsterdekor, H23
    Såld: 300 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5180 Vas
    Rörstrand, Jugend, H20
    Såld: 950 kr

    Såldes den 22 mars 2004
  • 5374 Vas
    Rörstrand, Majolika, H.31
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 22 mars 2004